טרפאני

טרפאני Trapani, עיר הממוקמת בצפון מערב סיציליה על חוף הים. עיר נמל פוריה העוסקת בדגה, בעיקר דגי טונה ובעיבוד מלח, כמו כן נקודה מצוינת לצאת לאיי Elymanns. העיר נראית כלשונית היוצאת לים. האגדה מספר על האלה Demeter, דמטר, אלת התבואה שהסתובבה עם מגל לחפש את ביתה פרספונה, ונפל לה המגל ויצר את רצועת החוף. ביתה פרספונה לא הייתה על פני האדמה כהרגלה, אלא מתחת לאגמה בשאול עם האדס שליט המתים. 
שמה המקורי של העיר הוא  Drepana שביוונית משמעותו מגל, העיר הוקמה ע"י מתיישיבים עתיקים של מערב סיציליה הנקראים Elymain. כמו רוב אזורי סיציליה, גם העיר טראפני נפלה שדודה ונכנעה לקתרגים/פיניקם ב-261 לפנה"ס ומאוחר יותר ע"י הרומאים ב-241 לפנה"ס.

Erica-Trapani, מעל העיר טראפאני בגובה של כ-800 מטרים שוכנת לה עיר קטנה עתיקה בסגנון ימי הבייניים עם מבצרים, חומות וצריחים. אטרקציה נהדרת המציעה נופים מרהיבים ושיטוט בין הרחובות העתיקים. אריקה נבנתה כנראה בידי ה-Elymanns, היא נכבשה ע"י הפיניקים, רומים, ערבים, נורמים, בכל עת שונה שמה לשם בשפת הכובש, הערבים קראו לעיר: Gebel-Hamad והנורמים קראו לעיר San Giuliano, עד אשר ב-1930 החליט מוסליני להורות להחזרת השם למקורו Erica מבוסס על השם Ery. הדרך הכי כייפית להגיע למבצר ולעיר היא ע"י רכבל שממוקם היכן שהעיר נגמרת, משך הנסיעה ברכבל כ-10 דקות של נופים נהדרים שנפתחים אט-אט.

כאשר תהיו בטראפאני או באזור, אל תפספסו את חופי San Vito LaCapo כ-50 דקות נסיעה צפונית לטריאפאני, על כביש SS187 ו-SP16. חופים מאוד יפים ומזמינים שמאחוריהם עיירה חביבה ולצידם צוק ענק המשקיף לכל עבר.
דרומית לטריפאני ממוקמת העיר מרסלה Marsala, הידועה כיצרנית יין מעולה.

דרכי הגעה לטריפאני
ברכב מקטניה עולים על כביש A19 מערבה ונוסעים למרכז סיציליה, קצת אחרי העיירה Enna מצפינים עד אשר מגיעים לים, שם פונים מערבה וחוברים לכביש E90 שעובר גם בפלרמו, ממשיכים מערב, במערב לאורך החוף עד אשר מגיעים לכביש A29 ואז שוב מערבה אל עבר טריפאני. מקטאניה כ-4 שעות נסיעה. מפלרמו כשעה וחצי.

טיסה- לטרפאני שדה תעופה, Vincenzo Florio, אשר מקבל טיסות בעיקר מיעדים באיטלה, לעתים מיעדים שונים באירופה.

מלונות מומלצים בטרפאני:

Hotel San Michele
הוא מלון 3 כוכבים בטרפאני, מלון בוטיק מאד אסטטי בעיצוב נעים וצבעוני, שילוב של וינטאג' עם מודרני. במיקום מרכזי, רק 5 דקות מהנמל של טרפאני. ארוחת בוקר כלולה באירוח. השירות נפלא ובקיצור מומלץ. לתמונות, פרטים והזמנה ישירה לחצו כאן

Gaura Apartments הוא מלון דירות בטרפאני, שוכן ממש מול הים הפתוח ו-400 מטר מנמל טרפאני. המלון מציע דירות אסטטיות בעיצוב נקי עם מטבחון מאובזר, כולל מכונת קפה ומיקרוגל, וכן אופניים לרווחת האורחים. לתמונות, פרטים והזמנה ישירה לחצו כאן

Residence la Gancia מלון 4 כוכבים בטרפאני, עם נוף פתוח לים במיקום מצויין, משקיף לנמל של טרפאני. ארוחת הבוקר המצויינת מוגשת בקומה העליונה מול הנוף הנהדר של הים. החדרים בעיצוב חמים מודרני עם רצפת פרקט. לתמונות, פרטים והזמנה ישירה לחצו כאן
זקוקים להמלצות לינה נוספות בטרפאני? ספרו לנו באילו תאריכים, לכמה אנשים ומה מחפשים ואנו נשלח לכם המלצות להזמנה ישירה ללא עמלות: