רגוזה

רגוזה Ragusa עיירה מרשימה בדרום מזרח סיציליה שוכנת על גבעה כ-300 מטרים מעל פני הים. העיירה היפה מחולקת לשנים החלק המודרני Superior Ragusa, התחיל להתיישב לאחר רעידת האדמה שפקדה את סיציליה ב-1693, אז התושבים חלקם עלו לחלק העליון של הגבעה. החלק התחתון הוא החלק העתיק של העיר Inferiore regusa - Regusa Ible הוא נפגע מרעידת האדמה שגבתה כ-5000 נפשות. ביחד שני החלקים יוצרים עיירה מקסימה עם רחובות וסמטאות מפותלים בדומה למבוך. שני החלקים חברו יחדיו לאחר שהוחלט על רגוזה כבירת המחוז.

ניתן להצביע על ממצאים של תושבים ברגוזה עוד באלף השני לפנה"ס, אלו -Sicels, שבטים מקומיים שהתיישבו באזור בתקופת הברזל. לאחר מכן העיר נכבשה ע"י הגורמים "הרגילים" של התקופה, קתרגים, רומאים, ביזנטיים, ערבים ונורמים.
בעיר ישנם 14 מבנים לשימור ברדיוס מאוד מצומצם, זאת מטעם World Heritage Building. אתם תגיע לכיכר הנהדרת, Piazza Doumo עם הדקלים ובתי הקפה בא נמצאת  Cathedral of St.George, אשר נבנתה במאה -12-13 ונהרסה ע"י רעידת האדמה המדוברת ב-1693, אז נבנתה מחדש 1738-1775 ועוצבה ע"י Rasario Gagliardi. בכיכר ישנו גם מוזיאון הדואמו המכיל יצירות אומנות לצד הריסות של האזור לפני רעידת האדמה.

Giardino Ibleo, פארק ציבורי ומזמין של העיר ומציע גינות אלגנטיות ונפים, שבילים להליכה. תיירים ומקומיים כאחד תוכלו להציץ בחייהם של המקומים מכל הגילאים נפגשים שם ומבלים את זמנם בנעימים. את Regusa Ible ואת Regusa Superior מחברת כיכר בשם Piazaa della Repubblica. ניתן להגיע לעיר העליונה ברגל וזו עליה ישולה להיות מאתגרת, או לקחת אוטובוס מקומי מ Giardino Ibleo.

העיר העליונה טומנת בחובה מספר כיכרות, דואמו, קתדרלה San  Giovanni ועוד, ברחוב בראשי Corso Italia תראו מבנים יחודיים והוא רחוב אשר יורד לעיר התחתית, ברחוב מצאו את חנות cassa del formaggio חנות גבינות ויין, עצרו וטעמו גבינות ולגמו יין ממרסלה, שווה אמוד.  הירידה לעיר תחתית היא אולי הנקודה המרשימה בעיר העליונה, דרך המדרגות. בדרך למטה הנוף של הגבעות בסביב משאירות רושם רב.

בדרום העיר ישנה עיירת חוף שנקראת Marina di Regusa המציעה חופי ים, מלונות, חיי לילה, מסעדות וכמובן מרינה. אם מתחשק לכם לשנות אווירה ולהשתכשך קצת במים.

דרכי הגעה לרגוזה
ברכב מקטניה, יוצאים דרומה על כביש A18  מספר קילומטרים, לאחר מכן כאשר מגיעים לכביש SS194  פונים מערבה (שימו לב לא לטעות כי הוא פונה גם מזרחה), ממשיכים על 194 מערב עד אשר מגיעים לכביש מספר SS514 ועולים עליו, זה בסביבות Poggio Impiso, ממשיכים על SS514 עד אשר מגיעים ל SP52 ועולים עליו לכיוון מזרח והגעתם. בין שעה וחצי לשעתיים.
פלרמו-יוצאים מזרחה על כביש החוף E90 ממשיכים איתו עד אשר מגיעים לכביש A19 לכיוון דרום ועולים עליו, ממשיכים עם A19 עד אחרי עיירת אנה ואז מדרימים שוב על כביש  SS117BIS שדי באופן מהיר מתחלף ל SS561  ואז שוב מתחלף ל SS117BIS אחרי אגם Pergusa , בסביבות עיירת San Cono אתם עולים על כביש  SS124 לכיוון דרום מזרח, מספר קילומטרים אחרי עיירת Caltagirone הכביש  ישנו פיצול בו SS124 פונה זרחה, אתם לא עולים עליו אלא ממשיכים על דרך Viadoto Egolo שהופכת ל Viadoto ciaramitaio, ממשיכים עד אשר מגיעים ל SS514 לכיוון דרום ועולים עלי, עד אשר מגיעים ל SP52 ועולים עליו לכיוון מזרח והגעתם. 3-4 שעות.
להזמנת רכב לחצו כאן

מלונות מומלצים ברגוזה:

San Giorgio Palace
מלון 4 כוכבים ברגוזה, מלון בוטיקי באיזור העתיק של העיירה ובקרבת האתרים התיירותיים. העיצוב מודרני תוך שמירה על המוטיבים ההיסטוריים, ומשרה אווירה נעימה, לכך תורם גם השירות המוקפד וכמובן הנוף המופלא הנשקף ממנו. לתמונות, פרטים נוספים והזמנה ישירה לחצו כאן

IblaResort גם הוא מלון בוטיקי מקסים בלב העיר העתיקה של רגוזה. החדרים מוקפדים בעיצוב נקי ויפה, שילוב של עץ ואבן ויחד עם זאת מודרני ואסתטי מאד. מן החדרים נשקף נוף מקסים של העיר העתיקה. מקום רומנטי ומומלץ. לתמונות, פרטים נוספים והזמנה ישירה לחצו כאן

Giardino sul Duomo הוא מלון מקסים בלב רגוזה בסמוך לקתדרלה ובעיר העתיקה, המקום מציעה גינה ירוקה ובריכה ומשקיף אל העמק לצד נופי העיר, מיקום מקסים, חדרים מרווחים ונוחים. מאד מומלץ. לתמונות, פרטים נוספים והזמנה ישירה לחצו כאן

זקוקים להמלצות לינה נוספות ברגוזה? ספרו לנו באילו תאריכים, לכמה אנשים ומה מחפשים ואנו נשלח לכם המלצות להזמנה ישירה ללא עמלות: