אטרקציות בסיציליה

סיצילה, האי הגדול ביותר בים התיכון, נחשב ללבנט של אירופה ונמצא על התפר בין מזרח למערב. האי משמש כיעד אטרקטיבי מאד לתיירים מכל העולם. מה האטרקציות שהוא מציע? בדף זה ריכזנו את האטרקציות הבולטות של סיציליה. האטרקציות המוכרות ביותר לצד כמה פחות מוכרות:

אטרקציות היסטוריות

עמק המקדשים Valle Dei Templi
 
בדרום סיציליה, בפאתי העיר אגריג'נטו Agrigento שוכן האתר היסטורי והארכיאולוגי הגדול ביותר בעולם בין מטעי הזיתים והשקדיות ניצבים שרידים של 7 מקדשים יווניים וביניהם מקדש קונקורדיה הניצב בשלמותו. מלבד שרידי המקדשים ניתן למצוא במקום גם שרידים של האצטדיון אולימפי, שרידי חומה ושעריה, קברים עתיקים ועוד.
האתר פתוח למבקרים מדי יום בין 08:30-19:00
מחיר כניסה לאתר: 10 יורו לאדם ועוד 3 יורו לחניה בחניון.

Villa Romana del Casale
אתר מרשים מן המאה ה-4 השוכן בפאתי העיר פיאזה ארמרינה Piazza Armerina שבמרכז (דרום) סיציליה. באתר נמצאים השרידים השמורים והמרשימים ביותר בעולם של פסיפס רומי. הוילה נהגה לשמש בעת העתיקה כאתר מרחצאות תרמיים ושרידים אלו ניתן לראות באתר. בין הפסיפסים השמורים ביותר והמרשימים ביותר בוילה נמנה ציור העלמות בביקיני, הנערים בצייד, ציורי חיות פרא, ענקים, ספינות, לוחמים ועוד.
האתר פתוח לקהל מדי יום בין 09:00-18:00 - האתר סגור בחגים הדתיים כגון כריסמס וסילבסטר.
מחיר כניסה לאתר: 10 יורו לאדם.

האתר הארכיאולוגי בסירקוזה Siracusa
מחוץ לעיר סירקוזה שבדרום מזרח סיציליה, שוכן אתר ארכיאולוגי חשוב נוסף ובו תיאטרון יווני עתיק ושמור היטב, האתר כולל את רוב המושבים המקוריים ואת הבמה וזה בהחלט מרשים. בפארק הארכיאולוגי נמצא גם האתר המכונה האוזן של דיונוסיס שהוא מערה עם אקוסטיקה מופלאה, אם התמזל מזלכם תוכלו להיתקל בקבוצה מזמרת או פשוט תשירו בעצמכם ותתפעלו מן האקוסטיקה.
עוד בסירקוזה - אתר קטקומבות נוצרי קדום Chiesa di San Giovanni alle Catacombe - על מנת לבקר באתר עליכם להזמין סיור מראש.
מסירקוזה יוצא האי Isola di Ortigia המתחבר על האי בשני גשרים, על האי ישנם כמה מבנים חשובים ומרשימים, כנסיות, מזרקת דיאנה ושרידים ארכיאולוגים של מקדש אפולו.

העיירה טאורמינה Taourmina
העיירה אשר שוכנת בצפון מזרח סיציליה היא אחת היעדים האטרקטיביים ביותר על האי. מומלץ להקדיש למקום כמה שעות. ניתן לחנות את הרכב בכניסה לעיירה ומשם להיעזר בשאטל הנוסע אל המרכז. העיירה משלבת ישן וחדש ובאופן צילומי יפיפה ומזמין. מדרחוב, כיכר יפיפיה (פיאצה ה-9 באפריל) ובה שעון עתיק, כנסיות עתיקות, סמטאות ציוריות, חנויות בוטיק, קונדיטוריות המתמחות בקינוחים המסורתיים קנולי וארנצ'יני ותיאטרון יווני שמור היטב:
התיאטרון היווני בטאורמינה Greek Amphitheatre Taourmina
התיאטרון השמור שבטאורמינה, בצפון מזרח סיציליה, מלבד האמפי השמור בעל האקוסטיקה הנהדרת, האתר צופה אל הים וגם את הר אתנה, שהוא הגבוה ביותר בסיציליה ופסגתו מושלגת מחצית השנה. האתר פתוח מדי יום בין 09:00-18:00. מחיר הכניסה: 10 יורו לאדם.
משם ניתן לרדת אל חוף Isolla Bella שהוא חוף יפיפה כפי ששמו מעיד עליו. הכניסה לחוף בתשלום.

העיירה גנג'י Gangi
העיירה גנג'י היא עיירת ימי ביניים ושוכנת במרכז סיציליה בגובה של 1100 מטרים. עיירה ציורית עם בתי אבן עתיקים שמתגאה בתואר: 'העיר היפה ביותר באיטליה', הביקור בעיירה נינוח וכולל התענגות על ארוחה מול הנופים הנפלאים של ההר הנשקפים, שיטוט איטי בסמטאות ובין הכנסיות. יכולה לשמש כבסיס ציורי ללינה בסיציליה. שמורת הטבע Madonie נמצאת בסמוך ובה גם אתרי סקי, לכן העיירה גנג'י היא יעד מבוקש בחורף.


 

אטרקציות טבע

הר אתנה Mount Etna
במזרח סיציליה שוכן הר הגעש הפעיל הגבוה ביותר באירופה. פסגתו של הר אתנה מתנשאת לגובה של 3350 מטר והיא מושלגת כמחצית השנה. במהלך החורף פועלים באתר מספר אתרי סקי מבוקשים ובקיץ מטיילים רבים פוקדים את מסלולי הטיול המיוערים שעל ההר. גם בקיץ רצוי להתלבש חם שכן הטמפרטורות נמוכות שם למעלה. הר אתנה מספק המון מסלולי טיול, קניונים, יערות ונחלים. באתר הרישמי של פארק אתנה תוכלו לקבל פרטים על מסלולים. אחת האטרקציות המרכזיות היא עלייה לפסגת הר הגעש, במקום פועל רכבל וג'יפים כחלק מהסיור לתיירים. יש להגיע עם הרכב עד ל-Rifugi Giovanni Sapienza שם לחנות ולהמשיך עם הרכבל. אנו מזכירים שוב שקר למעלה מאד, וגם בקיץ, אז התלבשו בהתאם. במקום יש ריח גופריתי חזק. האתר פועל מדי יום בשעות האור. מחיר הכניסה לסיור הכולל רכבל וג'יפ - 65 יורו לאדם.

שייט לאיים האיוליים Eolien Islands
מנמל Milazzo שבצפון סיציליה יוצאות הפלגות יומיות אל האיים. ניתן לבחור ממגוון חברות ומסלולים שמציעים בנמל, אין צורך להזמין מראש. השיט בדרך כלל כולל עצירה בשני איים וזמן חופשי לשוטטות, תצפית על הסטרומבולי, הר געשי פעיל שפולט עשן ולהבות ובחלק מן ההפלגות גםביקור בסטרומבולי. מחירי השייט נעים בין 40-65 יורו בהתאם למסלול ולחברה המפעילה. פנו לשייט יום שלם, בדרך כלל יוצא בשעות הבוקר המאוחרות וחוזר לקראת 22:00.

קניון אלקנטרה Gole Alcantara Parco
קניו אלקנטרה המצוי כ-12 ק"מ מערבית לטאורמינה, הוא תוצר של התפרצות געשית ומצוקיו עשויים לבה. הביקור בשמורה כולל כניסה לגן הבוטני והליכה לאורך מסלול קצר הכולל תצפיות על הערוץ, ירידה במעלית אל הנחל. הכניסה למימיו הקרים של הנחל אפשרית רק בימי הקיץ. הכניסה בתשלום של 9 יורו לאדם.

פארק מדוניה Parco delle Madonie
שמורת הטבע מדוניה הנמצאת בצפון מרכז סיציליה מציע למבקרים בו שפע של פעילויות והתחושה היא פחות תיירותית. האיזור ההררי והכפרים האוטנטיים מציעים הצצה לחיי הכפר המסורתיים המתקיימים כבר מאות שנים ועד ימינו. נופים הרריים קסומים, שבילי הליכה, חי, הרבה צומח, פארק חבלים ועוד. את כל המידה ניתן לקבל המרכז המבקרים של השמורה הנמצא בעיר צ'פלו Cefalu השוכנת מצפון לשמורה על קו החוף.

שמורת נברודי Nebrodi
צפונית מערבית מהר אתנה שוכן רכס הרי נברודי, שפסגתו הגבוהה ביותר מגיע לגובה של 1860 מטר והיא השניה בגובהה לאחר האתנה. שמורת הטבע נברודי היא איזור רחב שכולו טבע פראי - אגמים, מפלים, מסלולים, יערות וגם יקבים רבים -- מעין דרך היין של סיציליה.

 

המאפיה הסיציליאנית
איך אפשר בלי המאפיה הסיציליאנית - הרי אי אפשר לומר סיציליה בלי לאמר מאפיה וכמובן 'הסנדק' שפירסם אותה יותר מהכל.
כפרים הנקשרים בשם המאפיה הם הכפר קורליאונה Corleone השוכן כ-60 ק"מ דרומית לפלרמו, שהתפרסם בסרטי 'הסנדק' של פרנסיס פורד קופולה. ובאמת כפר זה שימש שנים רבות כבית למאפיה הסיציליאנית.
למעשה אין משהו מיוחד בכפר למעט הילת שמו (הידוע לשימצה) המרחפת מעליו. ניתן לקחת סיור בכפר המתעד את מעללי המאפיה. סיורים מודרכים יוצאים מכיכר הכפר בעלות של כ-6 יורו לאדם.

גם העיירה סאבוקה Savoca שבצפון מזרח סיצילה, שממוקמת על גבעה המשקיפה לים קשורה למאפיה הסיציליאנית או נכון יותר לסרט 'הסנדק', שם צולמה סצנת החתונה המפורסמת בסרט. העיירה נדמית כאילו עצרה מלכת, מבנים ישנים, שרידי קטקומבות, הכנסיה בה צולמה סצינת החתונה ונקודת האטרקציה המרכזית היא הבר שמתגאה כבר שאירח את אל פאצ'ינו וצוות הצילום של הסרט - הבר ויטלי Viteli שמשמש כנקודת פולחן לסנדק ומשמר צילומים רבים מן הסט והסרט. בכיכר הכפר ניצב לו גם פסל לכבודו של קופולה, במאי 'הסנדק'.

 

 ספרו לנו היכן בסיציליה אתם זקוקים להמלצה על מלון, בית נופש או וילה..

ספרו לנו לכמה אנשים, גם מה הגילאים של הילדים אם יש לכם, זה יכול לעזור
אם ניתן, ספרו לנו לאיזה תאריכים אתם זקוקים למלון [ אם ניתן, לא חובה].
אם אתם זקוקים להמלצה על יותר ממיקום אחד בסיציליה או איטליה, בשמחה, שתפנו אותנו ונשמח להמליץ.
אנו גם נשלח לכם קישורים מאובטחים להזמנה של כל המלונות או האפשרויות שנשלח לכם!
אם יש לכם דרישות מיוחדות, או בקשות מיוחדות, בכיף, תאתגרו אותנו, החברה במוקד אוהבים אתגרים.
שרות הלקוחות של אתר סיציליה ואתר איטליה פועל גם בשיתוף אתר יוון והאיים, גם אופציה לאחלה חופשה קרוב לאיטליה : )
לחצו כאן לשרות החינמי שלנו!