מסינה

מסינה Messina, עיר חשובה והשלישית בגודלה בסיציליה. ממוקמת בנקודה הצפון מזרחית של האי. העיר משמשת כעיר נמל והיא הנקודה אליה מגיעות המעבורת מהיבשת, כלומר מאיטליה. מהעיר נשקפים נופים באמת נדירים מעבר למיצר. ממסינה ניתן להפליג במעבורת לעיירה וילה סאן ג'ובאני villa San Giovanni. המיצר בין שתי העיירות נקרא מיצר Messina. רוב כלכלת העיר נשענת על הנמל שלה.

שמה המקורי של העיר היה "חרמש" והיא נקראה כך ע"י הוונים שיסדו אותה במאה ה-8 לפנה"ס. העיר עברה מכובש אחד למשנהו במרוצת השנים, היא הייתה ועודנה יעד אסטרטגי בשל הנמל שלה. אחד הכובשים היה אנאקסילס מרגיום שהיה עריץ יווני, הוא גם זה ששינה את שמה של העיר ל-Messina על שם עיר מחוז הולדתו בדרום מערב הפלופונס ביוון. הקרתגים כבשו אותה מאוחר יותר, ובסביבות 260 לפנה"ס הרומים כבשו אותה לאחר מלחמת הפונית הראשונה והפכו את העיר לחופשית עד הכיבוש השני של הספרדים ב-1680 לערך. גותים, ביזנטים, נורמנים ואף מלך אנגליה ריצ'רד לב ארי כבש את העיר לזמן מה בעת אחד ממסעות הצלב.

יש הטוענים שעיר היתה השער להתפשטות המגפה השחורה באירופה במאה ה-14 אשר גבתה את חייהם של מיליונים. נקודת ציון היסטורית נוספת חשובה בעיר: היתה מהראשונות שתמכו באיחוד איטליה ב-1870. העיר ספגה גם אסונות טבע קשים, היא נפגעה מרעידות אדמה הרסניות וצונמי אימתני שאיימו להחריב כליל את העיר.

Cathedral & Piazza del Duomo הקתדרלה של מסינה ממוקמת בקצה אחד של הכיכר המרכזית ומולה ניצבת המזרקה Orion Fountain אשר הוקמה ע"י אחד מתלמידיו של מיכלאנג'לו,Montorsoli. הקתדרלה נבנתה ע"י הנורמים סביב 1100 לספירה, אך נפגעה קשות מרעידת האדמה, שוקמה, ושוב ספגה מהלומות במלחמת העולם השניה. הקתדרלה שופצה במאה ה-19 וה-20. שופצה בשנות ה-40 בשנית להעתק של המקור צמוד לעיצוב הנורמוני. מגדל הפעמון והשעון האסטרונומי של הקתדרלה מגיע לגובה 60 מטרים ומציע תצוגות של נקודות היסטוריות המיוחסות לעיר כל יום בצהריים.
Madonnina ממוקם מחוץ לנמל מסינה, בין הריסות של Fort of San Salvatore, עמוד שבראשו פסל מוזהב של מדונה, גובהו כ-60 מטרים.

דרכי הגעה למסינה
ברכב
- אם אתם מגיעים לסיציליה בטיסה לקטאניה, תצטרכו לעלות על כביש A18 צפונה עד אשר תגיעו לעיר. כשעה וחצי נסיעה.
ואם מפלרמו תעלו על כביש E90 מזרחה לאורך הים ומשך הנסיעה כשעתיים וחצי. להשכרת רכב לחצו כאן
בהפלגה - כאמור ניתן להגיע גם בהפלגה מאיטליה. הנקודה אליה תצטרכו להגיע בשביל לקחת את המעבורת היא Villa San Giovanni, אליה מגיעים מהצפון עם כביש ראשי A3, מווילה סן ג'יובאני לוקחים מעבורת אל עבר Messina. המעבורת יוצאת כל 40 דקות, ומשך זמן ההפלגה כ-40 דקות.

מלונות מומלצים במסינה
Vmaison Boutique
הוא מלון במסינה המדורג 4 כוכבים, הוא מלון בוטיק בעיצוב יפיפה וחמים עם שימת לב רבה לפרטים הקטנים. המלון ממוקם ברחוב הקניות המרכזי של מסינה, עם שירות יוצא מן הכלל. בהחלט מומלץ ללינה במסינה. לתמונות, פרטים נוספים והזמנה ישירה לחצו כאן

Residence Acqua del Conte הוא מלון דירות במסינה, הממוקם במרכז העיר ומהקומות הגבוהות נשקף המיצר, המלון מתאים במיוחד לקהל שומר כשרות כיוון שהחדרים כוללים מטבחון קטן. החדרים מרווחים ונוחים, במקום מוגשת גם ארוחת בוקר טובה, מקום של אוהבי אומנות, בא לידי ביטוי באוספים המעטרים את הבניין והחדרים. לתמונות, פרטים נוספים והזמנה לחצו כאן

Opera Relais הוא מלון במסינה, פשוט, נקי ומרכזי, 5 דקות מהכיכר וחמש דקות מהנמל. מיקום מאד נח. מומלץ למי שמחפש מקום מרכזי להתמקם בו ובמחירים נוחים. לתמונות, פרטים נוספים והזמנה ישירה לחצו כאן 

 

זקוקים להמלצות לינה נוספות במסינה? ספרו לנו באילו תאריכים, לכמה אנשים ומה מחפשים ואנו נשלח לכם המלצות להזמנה ישירה ללא עמלות: